O našem projektu se píše i v časopise Moderní magie

03.01.2017

Moderní magie je časopis českých kouzelníků, který vydává Český magický svaz (organizace sdružující české a slovenské kouzelníky). Časopis vychází jednou za čtvrtletí a v prosincovém vydání byl i článek o našem projektu. 

Kouzelná víčka pro Dominiku

Všechno to začalo jedním pracovním večerem, kdy jsem přemýšlel nad tím, co všechno nového budu dělat v dalším roce. Kromě nápadů na novou show mě napadla myšlenka, že bych chtěl díky svým vystoupením někomu pomoci. V této době jsem měl již rozjetý několikaletý charitativní projekt, a to Kouzla v nemocnici, kde jsem díky kouzelnickému vystoupení zpříjemňoval pobyty děti ale i jejich rodičů v Thomayerově a Vinohradské nemocnici, pravidelně každých 14 dní. Ačkoliv už tento projekt mi zabíral hodně času, chtěl jsem vymyslet něco, díky čemu bych mohl někomu opravdu pomoci a ne jenom ho pobavit.

Netrvalo to dlouho, a hned na druhý den ráno jsem zahlédl v pořadu Snídaně s novou rozhovor o sběru víček. V té chvíli mi bylo jasné, že něco takového bych mohl využít při mé pomoci. Odpoledne jsem sedl k internetu a začal hledat informace ohledně sběru víček. Večer jsem měl už dostatek informací, které mě přesvědčili, že tohle je ten správný plán jak někomu pomoct. Sedli jsme proto s přítelkyní (v současné době už s manželkou) opět k internetu a začali jsme hledat někoho, komu bychom mohli pomoci.

Z vybraných pěti dětí jsme se rozhodli, že pomůžeme právě Dominice Palkechové, ačkoliv je skoro na druhé straně naší země, nebyl to důvod, proč bychom jí nemohli pomoci. Trvalo to asi měsíc, než se vyřešili všechny právní věci spojené s projektem, ale usilovná práce nakonec začala plodit ovoce. Abychom Dominiku podpořili ještě víc než "jenom" sběrem víček, vymyslel jsem, že kromě nasbíraných víček z vystoupení daruji určitou částku podle druhu akce z každého vystoupení.

Jako první tento projekt podpořil zábavní park v Brně, kde mám pravidelná vystoupení. Návštěvníci na vystoupení nosili víčka, která za uplynutý měsíc nasbírali a předali je při vstupu do parku, kde jsem si je po vystoupení převzal. Jako druhý v pořadí podpořila projekt akce Pohádkový les, kterou společně se skauty z Prahy 4 pořádám již asi 4. rokem. Zde byla sbírka víček od návštěvníků enormní. Krabice, která byla na akci připravena, nestačila a musely se dodat dva odpadkové pytle, jelikož zájem z řad návštěvníků byl větší, než jsme očekávali. Což nás nesmírně potěšilo a další rok v tom budeme určitě pokračovat.

O prázdninách jsem připravil pro Dominiku zážitkový den ve Western parku v Boskovicích, pro mě jeden z nejhezčích dnů v letní sezóně v tomto parku, kde již třetím rokem za sebou jdoucím vystupuji a to ve vlastním letním divadle. Pro Dominiku zde byl připravený speciální program, při kterém i ona s jejím onemocněním si mohla vyzkoušet mnohé atrakce, jako je zapůjčení kozy, jízda na koni a nechybělo samozřejmě ani kouzelnické vystoupení a předání 5-ti pytlů plných víček. Když už se blížil večer, bylo na Dominice znát, že je značně unavená ale hlavně velmi spokojená, a to bylo hlavním cílem. Proto se těšíme opět za rok ve Western parku v Boskovicích, na její návštěvu. Ale samozřejmě i dříve a to na začátku nového roku, při předávání peněžité částky, která pomůže Dominice v léčbě její nemoci.

Podobné články: