O MNĚ

Jmenuji se Ondřej Soukup a kouzelnickému umění se věnuji od svých 8 let, kdy jsem poprvé navštívil kouzelnický kroužek. Od té doby se kouzla a iluze staly mým životem. Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině s otcem právníkem a matkou sekretářkou a neměl jsem nikoho, kdo by se věnoval kouzelnickému nebo hereckému umění, svou lásku ke kouzlům jsem si našel. Jako každý kouzelník, tak i já mám svůj vzor, kterým je nikdo jiný než slavný eskapologista Harry Houdini, který proslul úniky. Jelikož v Čechách nebylo kouzelníka, který se věnuje této disciplíně, řekl jsem si, že je to něco pravého pro mě. Od roku 2017 se pokouším zdolávat výzvy a uniknout z nebezpečných situací. Za zmínku stojí určitě uvést únik z kazajky zavěšený nohama vzhůru z divadelní rampy, hasičského auta, jeřábu, ale také únik z přepravního boxu zavěšeného v 15 metrové výšce.

Jsem rád, že díky kouzlům mohu děti a dospělé oprostit od všedního dění a vytvořit jim úsměv ve tvářích. Nejen proto se řídím svým nejoblíbenějším mottem, které prohlásil zakladatel prvního cirkusu na světě: 

"Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost." P. T. Barnum

Získaná ocenění 

Svoje první ocenění spojená s kouzly jsem získal díky nominování základní školou na ocenění "Dělám víc, než musím", které jsem obdržel v roce 2011 od Městské části Praha 4 za angažování v charitativních projektech, zejména za pravidelné představení v nemocnici Královské Vinohrady. O dva roky později v roce 2013 jsem poprvé navštívil kouzelnický festival, na kterém jsem vybojoval 3. místo v kategorii Junior a od tohoto roku se pravidelně účastním nejen kouzelnických festivalů a soutěží, ale i odborných seminářů na kterých prohlubuji svoje znalosti nejen ze světa kouzel. 

 • 2019 | 3. místo kategorie ILLUSION
 • 2017 | 3. místo kategorie ILLUSION
 • 2016 | 3. místo kategorie ILLUSION, GENERAL MAGIC
 • 2015 | 3. místo kategorie ILLUSION, GENERAL MAGIC
 • 2014 | 2. místo kategorie GENERAL MAGIC
 • 2013 | 3. místo kategorie JUNIOR

V médiích

Svoje umění jsem měl možnost předvést v různých televizích. Za zmínku stojí určitě uvést Českou televizi a TV Šlágr.
 • 27.1. 2021 | Deník.cz - Pozvánka na online show článek online >
 • 1.12. 2019 | Noviny Prahy 12 - Rozhovor o Vánočním představení pro Klokánek článek online >
 • 10.2. 2018 | Super.cz a Blesk - Článek z narozeninové oslavy dcery producentka Františka Janečka článek online >
 • 1.1. 2018 | TV Šlágr - Novoroční pořad vysílaný ze Šiklova mlýna
 • 3.11. 2017 | Česká televize - Dobré ráno záznam z vysílání>
 • 25.5. 2016 | Rádio Junior - rozhovor
 • 3.6 2015 |  Česká televize - Kousek nebe záznam z vysílání>
 • a spoustu dalších...

JAK ŠEL ČAS...

2003

Začátky a výuka kouzel

Ondřej jako malý kluk začal v roce 2003 chodit do jediného kouzelnického kroužku v České republice, který v tu dobu existoval. Jeho učitelem byl exprezident Českého magického svazu Ing. Jan Jedlička. Původně jeden z prvních kouzelnických kroužků probíhal v prostorách Kulturního centra na Praze 12 v Modřanech. Zde se začínal Ondřej učit základy moderní magie a postupem času získal možnost vystupovat na kulturních, soukromých i firemních akcích. Dalším mentorem, který Ondřejovi pomáhal v jeho začátcích, byl taktéž profesionální kouzelník Pavel Dolejška.  

2011

První ocenění a charitativní projekt

Ondřej zahajuje svůj první charitativní projekt Radost dětem v nemocnici, ve kterém dětem zpříjemňuje pobyt ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Koncem roku dostává za tento projekt od Městské části Prahy 4 ocenění ''Dělám víc, než musím''. Později, v rode 2014 ve spolupráci s neziskovou organizací Lékořice, z.s. začíná pravidelně vystupovat i v Thomayerově nemocnici na pavilonu dětské psychiatrie, chirurgie a JIP. V současné době v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Thomayerovy nemocnice (původně Lékořice) vystupuje pravidelně na oddělení dětské chirurgie a JIP.

2014

První velké angažmá aneb kouzla v Boskovicích

První, a jedno z největších angažmá, získal Ondřej v roce 2014, kdy v letní sezóně působil v jednom z největších zábavních parků v České republice, ve Westernovém městečku Boskovice, kde měl připraveno hned několik show denně. Za celé léto vystoupil více než 120x. Hrál také v letní crazy komedii El Diablo v roli bandity Pedra. Po skončení sezóny v roce 2014 se Ondřej ještě do westernového městečka vrátil na tři letní sezóny. S Western parkem Boskovice Ondřej ukončil spolupráci po skončení sezóny v roce 2017.

2016

Společně pomáháme Dominice

Ondřej spustil dobročinný projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Sběrem víček na veřejných akcí podporoval Dominiku v léčbě její nemoci. Ondřej nemá rád vybírání finančních prostředků na přímo, ale dává přednost pomoci přes něco, co dotyčnému pomůže a nejde zneužít jinou osobou. Projekt byl ze strany maminky ukončen, vzhledem k nízkému výkupu víček, k 31. srpna 2018. Mimo pomoci Dominice se Ondřej zapojil v rámci pravidelné akce You Dream We Run - Blansko, která plní přání hendikepovaným dětem i dospělým.

2018

Kouzelné léto v Aqualandu Moravia

Letní sezónu Ondřej strávil v největším českém aquaparku v Aqualandu Moravia, kde probíhalo Kouzelné léto s řadou známých českých kouzelníků. Nabité víkendy plné zábavy, sluníčka a kouzel trávil s partou animátorů při animacích a několikrát denně s kouzelnickou show u bazénu a mikromagií napříč celým areálem.  

2018

Zahájení benefičního projektu na podporu pražského Klokánku

16. prosince proběhl první ročník Vánoční představení pro Klokánek, ze kterého celkový výtěžek z prodaných vstupenek byl věnován na zakoupení vánočních dárků pro děti z Fondu ohrožených dětí - Klokánek na Praze 4 Láskova. Díky vyprodanému divadlu se nám společně podařilo zrealizovat dárky v hodnotě 12.470 Kč.

15. prosince 2019 proběhl druhý ročník úspěšného představení na podporu pražského Klokánku. Tentokrát se nám podařilo splnit nejen z prodeje vstupenek přání v celkoví hodnotě 16.898 Kč.

2020

Koronavirová epidemie

Jako každého člověka, tak i Ondřeje postihl v polovině března dopad koronavirové epidemie. Na začátku epidemie pomáhal spolu s týmem asistentek Thomayerovy nemocnici v rámci projektu Společně vykouzlíme roušky pro nemocnici. V celé nemocnici chyběl akutně zdravotnický materiál, konkrétně v současné době ne moc oblíbené roušky, Ondřej v rámci projektu zajistil spolu s jeho týmem přes 800 ks ručně ušitých bavlněných roušek pro personál a pacienty.

2020

Nová spolupráce se zábavným parkem ŠIKLAND

Tradičně od roku 2014 trávil Ondřej léto pracovně, bez dovolené, a to vždy na jednom místě dle konkrétního angažmá. I přes nejasnou budoucnost v důsledku koronavirové epidemie navázal Ondřej spolupráci s Šiklovým mlýnem na Vysočině, kde každodenně bez většího omezení bavil lidi v rámci animačních programů a kouzelnických představení napříč celým areálem.

2021

Současnost 

Po 18 letech, kdy Ondřeje doprovázelo umělecké jméno MAGIC Soukup, se na sklonku srpna z tohoto jména stala obchodní značka s ochrannou známkou.