O MNĚ

Jmenuji se Ondřej Soukup a kouzelnickému umění se věnuji od svých 8 let, kdy jsem poprvé navštívil kouzelnický kroužek. Od té doby se kouzla a iluze staly mým životem. Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině s otcem právníkem a matkou sekretářkou a neměl jsem nikoho, kdo by se věnoval kouzelnickému nebo hereckému umění, svou lásku ke kouzlům jsem si našel. Jako každý kouzelník, tak i já mám svůj vzor, kterým je nikdo jiný než slavný eskapologista Harry Houdini, který proslul úniky. Jelikož v Čechách nebylo kouzelníka, který se věnuje této disciplíně, řekl jsem si, že je to něco pravého pro mě. Od roku 2017 se pokouším zdolávat výzvy a uniknout z nebezpečných situací. Za zmínku stojí určitě uvést únik z kazajky zavěšený nohama vzhůru z divadelní rampy, hasičského auta, jeřábu, ale také únik z přepravního boxu zavěšeného v 15 metrové výšce.

Jsem rád, že díky kouzlům mohu děti a dospělé oprostit od všedního dění a vytvořit jim úsměv ve tvářích. Nejen proto se řídím svým nejoblíbenějším mottem, které prohlásil zakladatel prvního cirkusu na světě: 

"Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost." P. T. Barnum

Získaná ocenění 

Svoje první ocenění spojená s kouzly jsem získal díky nominování základní školou na ocenění "Dělám víc, než musím", které jsem obdržel v roce 2011 od Městské části Praha 4 za angažování v charitativních projektech, zejména za pravidelné představení v nemocnici Královské Vinohrady. O dva roky později v roce 2013 jsem poprvé navštívil kouzelnický festival, na kterém jsem vybojoval 3. místo v kategorii Junior a od tohoto roku se pravidelně účastním nejen kouzelnických festivalů a soutěží, ale i odborných seminářů na kterých prohlubuji svoje znalosti nejen ze světa kouzel. 

 • 2019 | 3. místo kategorie ILLUSION
 • 2017 | 3. místo kategorie ILLUSION
 • 2016 | 3. místo kategorie ILLUSION, GENERAL MAGIC
 • 2015 | 3. místo kategorie ILLUSION, GENERAL MAGIC
 • 2014 | 2. místo kategorie GENERAL MAGIC
 • 2013 | 3. místo kategorie JUNIOR

Ondřej v médiích

Svoje umění jsem měl možnost předvést v různých televizích. Za zmínku stojí určitě uvést Českou televizi a TV Šlágr.
 • 27.1. 2021 | Deník.cz - Pozvánka na online show článek online >
 • 1.12. 2019 | Noviny Prahy 12 - Rozhovor o Vánočním představení pro Klokánek článek online >
 • 10.2. 2018 | Super.cz a Blesk - Článek z narozeninové oslavy dcery producentka Františka Janečka článek online >
 • 1.1. 2018 | TV Šlágr - Novoroční pořad vysílaný ze Šiklova mlýna
 • 3.11. 2017 | Česká televize - Dobré ráno záznam z vysílání>
 • 25.5. 2016 | Rádio Junior - rozhovor
 • 3.6 2015 |  Česká televize - Kousek nebe záznam z vysílání>
 • a spoustu dalších...

Black Friday (nebo také česky Černý pátek) tradičně doprovázejí slevy a výprodeje. Letos se můžete těšit od 22.11. do 28.11. 2021 i Vy na slevy na kouzelnické sady a merch, které můžou vyšplhat až na 50 %.

Nové logo

23.09.2021

V prosinci to bude přesně 18 let co jsem se připojil k české kouzelnické scéně. Před půl rokem v době covidu jsem si uvědomil, že po celé ty roky nemám žádné slušné logo, které by mě doprovázelo nejen po cestách na všechny ty představení, ale vytvářelo i mojí image mimo jeviště. Času bylo hodně i na věci, ke kterým...

Ondřej se vrací do své rodné "školy kouzel", kde před 17 lety započal svoji kouzelnickou kariéru. Psal se rok 2003, kdy se Ondřej jako malý osmiletý kluk stal kouzelnickým učněm exprezidenta Českého magického svazu Ing. Jana Jedličky a pod jeho rukama vyrůstal celých 6 let. V roce 2009 tento unikátní kouzelnický kroužek převzal Pavel Dolejška a po...

Výsledky on-line průzkumu z pohledu návštěvníků kulturních akcí po rozvolnění. Průzkum se zaměřil na palčivé problémy související s povinností a omezeními pro návštěvníky.

JAK ŠEL ČAS...

2003

Začátky a výuka kouzel

Ondřej jako malý kluk začal v roce 2003 chodit do jediného kouzelnického kroužku v České republice, který v tu dobu existoval. Jeho učitelem byl exprezident Českého magického svazu Ing. Jan Jedlička. Původně jeden z prvních kouzelnických kroužků probíhal v prostorách Kulturního centra na Praze 12 v Modřanech. Zde se začínal Ondřej učit základy moderní magie a postupem času získal možnost vystupovat na kulturních, soukromých i firemních akcích. Dalším mentorem, který Ondřejovi pomáhal v jeho začátcích, byl taktéž profesionální kouzelník Pavel Dolejška.  

2011

První ocenění a charitativní projekt

Ondřej zahajuje svůj první charitativní projekt Radost dětem v nemocnici, ve kterém dětem zpříjemňuje pobyt ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Koncem roku dostává za tento projekt od Městské části Prahy 4 ocenění ''Dělám víc, než musím''. Později, v rode 2014 ve spolupráci s neziskovou organizací Lékořice, z.s. začíná pravidelně vystupovat i v Thomayerově nemocnici na pavilonu dětské psychiatrie, chirurgie a JIP. V současné době v rámci spolupráce s Dobrovolnickým centrem Thomayerovy nemocnice (původně Lékořice) vystupuje pravidelně na oddělení dětské chirurgie a JIP.

2014

První velké angažmá aneb kouzla v Boskovicích

První, a jedno z největších angažmá, získal Ondřej v roce 2014, kdy v letní sezóně působil v jednom z největších zábavních parků v České republice, ve Westernovém městečku Boskovice, kde měl připraveno hned několik show denně. Za celé léto vystoupil více než 120x. Hrál také v letní crazy komedii El Diablo v roli bandity Pedra. Po skončení sezóny v roce 2014 se Ondřej ještě do westernového městečka vrátil na tři letní sezóny. S Western parkem Boskovice Ondřej ukončil spolupráci po skončení sezóny v roce 2017.

2016

Společně pomáháme Dominice

Ondřej spustil dobročinný projekt Kouzelná víčka pro Dominiku. Sběrem víček na veřejných akcí podporoval Dominiku v léčbě její nemoci. Ondřej nemá rád vybírání finančních prostředků na přímo, ale dává přednost pomoci přes něco, co dotyčnému pomůže a nejde zneužít jinou osobou. Projekt byl ze strany maminky ukončen, vzhledem k nízkému výkupu víček, k 31. srpna 2018. Mimo pomoci Dominice se Ondřej zapojil v rámci pravidelné akce You Dream We Run - Blansko, která plní přání hendikepovaným dětem i dospělým.

2018

Kouzelné léto v Aqualandu Moravia

Letní sezónu Ondřej strávil v největším českém aquaparku v Aqualandu Moravia, kde probíhalo Kouzelné léto s řadou známých českých kouzelníků. Nabité víkendy plné zábavy, sluníčka a kouzel trávil s partou animátorů při animacích a několikrát denně s kouzelnickou show u bazénu a mikromagií napříč celým areálem.  

2018

Zahájení benefičního projektu na podporu pražského Klokánku

16. prosince proběhl první ročník Vánoční představení pro Klokánek, ze kterého celkový výtěžek z prodaných vstupenek byl věnován na zakoupení vánočních dárků pro děti z Fondu ohrožených dětí - Klokánek na Praze 4 Láskova. Díky vyprodanému divadlu se nám společně podařilo zrealizovat dárky v hodnotě 12.470 Kč.

15. prosince 2019 proběhl druhý ročník úspěšného představení na podporu pražského Klokánku. Tentokrát se nám podařilo splnit nejen z prodeje vstupenek přání v celkoví hodnotě 16.898 Kč.

2020

Koronavirová epidemie

Jako každého člověka, tak i Ondřeje postihl v polovině března dopad koronavirové epidemie. Na začátku epidemie pomáhal spolu s týmem asistentek Thomayerovy nemocnici v rámci projektu Společně vykouzlíme roušky pro nemocnici. V celé nemocnici chyběl akutně zdravotnický materiál, konkrétně v současné době ne moc oblíbené roušky, Ondřej v rámci projektu zajistil spolu s jeho týmem přes 800 ks ručně ušitých bavlněných roušek pro personál a pacienty.

2020

Nová spolupráce se zábavným parkem ŠIKLAND

Tradičně od roku 2014 trávil Ondřej léto pracovně, bez dovolené, a to vždy na jednom místě dle konkrétního angažmá. I přes nejasnou budoucnost v důsledku koronavirové epidemie navázal Ondřej spolupráci s Šiklovým mlýnem na Vysočině, kde každodenně bez většího omezení bavil lidi v rámci animačních programů a kouzelnických představení napříč celým areálem.

2021

Současnost 

Po 18 letech, kdy Ondřeje doprovázelo umělecké jméno MAGIC Soukup, se na sklonku srpna z tohoto jména stala obchodní značka s ochrannou známkou.