O MNĚ

Jmenuji se Ondřej Soukup a kouzelnickému umění se věnuji od svých 8 let, kdy jsem poprvé navštívil kouzelnický kroužek. Od té doby se kouzla a iluze staly mým životem. Ačkoliv jsem vyrůstal v rodině s otcem právníkem a matkou sekretářkou a neměl jsem nikoho, kdo by se věnoval kouzelnickému nebo hereckému umění, svou lásku ke kouzlům jsem si našel. Jako každý kouzelník, tak i já mám svůj vzor, kterým je nikdo jiný než slavný eskapologista Harry Houdini, který proslul úniky. Jelikož v Čechách nebylo kouzelníka, který se věnuje této disciplíně, řekl jsem si, že je to něco pravého pro mě. Od roku 2017 se pokouším zdolávat výzvy a uniknout z nebezpečných situací. Za zmínku stojí určitě uvést únik z kazajky zavěšený nohama vzhůru z divadelní rampy, hasičského auta, jeřábu, ale také únik z přepravního boxu zavěšeného v 15 metrové výšce.

Jsem rád, že díky kouzlům mohu děti a dospělé oprostit od všedního dění a vytvořit jim úsměv ve tvářích. Nejen proto se řídím svým nejoblíbenějším mottem, které prohlásil zakladatel prvního cirkusu na světě: 

"Nejušlechtilejší umění je přinášet ostatním radost." P. T. Barnum

Získaná ocenění 

Svoje první ocenění spojená s kouzly jsem získal díky nominování základní školou na ocenění "Dělám víc, než musím", které jsem obdržel v roce 2011 od Městské části Praha 4 za angažování v charitativních projektech, zejména za pravidelné představení v nemocnici Královské Vinohrady. O dva roky později V roce 2013 jsem poprvé navštívil kouzelnický festival, na kterém jsem vybojoval 3. místo v kategorii Junior a od tohoto roku se pravidelně účastním nejen kouzelnických festivalů a soutěží, ale i odborných seminářů na kterých prohlubuji svoje znalosti nejen ze světa kouzel. 

Ocenění od MČ Praha 4 "Dělám víc, než musím"

2011

2. místo kategorie ILLUSION

2023

2. místo kategorie GENERAL MAGIC

2014

3. místo kategorie ILLUSION

2015, 2016, 2017, 2019, 2022

3. místo kategorie GENERAL MAGIC

2015, 2016

3. místo kategorie JUNIOR

2013

Co o mě napsali

Mohli jste mě vidět

Svoje umění jsem měl možnost předvést v různých televizních pořadech či jako host v podcastu Českého rozhlasu.

Televize

Česká televize

Televize Noe

Televize Šlágr

  • Účinkující v Novoročním pořadu 

Rádia & podcasty

Rádio Junior Český rozhlas

  • Rozhovor o kouzelnickém umění
  • Rozhovor o práci kouzelníka v době lockdown a pozvánka na online událost 

Noviny & články

Noviny Městské části Praha 12

Blesk / Super.cz

  • Článek z narozeninové oslavy dcery producentka Františka Janečka / článek online

Deník.cz

Reference