Současná situace mě vyhnala z Prahy na Moravu, nelituji toho

22.09.2020

Mnohdy Vám život přinese okolnosti, které ho otočí vzhůru nohama. Občas je to ku prospěchu, jindy naopak. Podstatné je, zvolit si vždy tu správnou cestu.

Po úspěšné letní sezóně v Šiklově mlýně se mi naskytla nabídka, setrvat v parku i po jejím skončení a v kanceláři připravovat další. Neboť jsem předpokládal, že se situace od září nezlepší, právě naopak, neváhal jsem a nabídku přijal.

Když jsem přátelům v Praze sdělil, že se prozatím stěhuji z Prahy na Moravu, ťukali si na čelo se slovy "Co tam budeš dělat?", natož jsem jim odvětil "Co budu dělat zde v Praze za těchto okolností a ustavičně měnící se situací". Druhý den jsem "zapodzimoval" svůj byt, sbalil dva kufry, notebook, fotoaparát, psa a hrdličky se stand-up pořadem pro případný nárazový event a vydal se směr Vysočina vstříc novým možnostem.

Nová práce, nové možnosti

Nově naskytnutá činnost není o moc odlišná od mojí každodenní práce před koronavirem, a proto nebyl oříšek do rozjetého vlku naskočit. Namísto vypisování smluv pořadatelům akcí, vypisuji návštěvní a provozní řády, texty na webové stránky a dohledávám informace různého charakteru. Ve zbývající volné době se můžu věnovat práci na tvorbě nové show, marketingové strategie a novinek, které chci po skončení epidemie postupně představit. Jedna z hlavních pro mě přínosných věcí je příroda, jež je všude okolo mě a ze které mám možnost čerpat energii a odpočinek.

A jak se k současné situaci stavíte Vy? Nadáváte nebo se snažíte změnit svůj životní styl?

Podobné články: