Výroba kouzelnické hůlky

01.09.2019

Žádný kouzelník bez kouzelnické hůlky není ten pravý. Díky jednoduchému návodu si vyrobíš kouzelnickou hůlku za pár minut, a navíc se s ní naučíš i kouzlo.

Náročnost

Lehká

Zkouška zručnosti

Výroba rekvizity

Potřebuješ

Speciální hůlku a noviny

K výrobě hůlky potřebuješ:

Dřevěná tyčka o průměru cca 10 mm a v délce min. 14 cm 

1 ks

Barevný papír v barvě dle svého výběru (tělo hůlky) 

1 ks

Bílá barva

1 ks

Štětec

1 ks

Nůžky

1 ks

Lepidlo

1 ks

Pravítko

1 ks

Lepící páska

1 ks

Postup výroby kouzelnické hůlky

Nejprve si všechno pečlivě připrav před sebe a poté se můžeš pustit do výroby. Začni tím, že požádáš rodiče, aby ti z tyčky nařezali konce hůlek (min. potřebuješ 2 ks). Konc hůlky by měl mít délku 7 cm. Jakmile máš připravené konce, můžeš je natřít bílou barvou a nechat zaschnout. Zatím než barva zaschne, připrav si černý papír a nastříhej ho na proužky o délce 21 cm a šířce 7 cm. 

Jakmile je barva na koncích zaschnuta můžeš se pustit do závěrečné výroby. Dle obrázku (č. 1) na každou stranu papíru přilož konec hůlky, který přilepíš lepící páskou. 

Poté dle obrázku (č. 2) papír i s konci sroluj až k okraji, na který naneseš lepidlo a vše slepíš k sobě. A kouzelnická hůlka je připravena ke kouzlům!

Výuka kouzla – zmizení hůlky

Ke kouzlu si před sebe připrav speciálně upravenou kouzelnickou hůlku a jeden list novin.

Hůlku uchop do ruky a dvakrát nebo třikrát s ní poklepej horním bílým koncem o stůl, abys dokázal, že je hůlka opravdu pevná. Poté do poloviny hůlky přilož roh novin a pomalým rolováním novin, hůlku začínej omotávat až do okamžiku úplného zabalení. Jakmile máš hůlku zabalenou, ohni jeden i druhý konec noviny a zabalenou hůlku pořádně ukaž divákům. Napočítej do tří a noviny s hůlkou zmačkej (pozor na ostré rohy konce hůlky, které samozřejmě nezmizí a zůstanou zabalené v novinách). 

A je to, diváci viděli, jak zabalená hůlka zmizela zmačkaná v novinách. 

Jakmile necháš zmizet hůlku nesmíš noviny rozbalit, jelikož by diváci viděli dřevěné konce hůlky. Pokud budeš chtít kouzlo opakovat, musí si nejprve připravit novou hůlku nebo mít hned několik hůlek v zásobě.

Poznámka: Design hůlky, její barevné provedení si můžeš změnit dle svého uvážení. Můžeš zkombinovat různé barvy a vybrat si, která barevná kombinace se nejvíce líbí tobě i publiku.