Tvarování zvířátek z balónků

Tvarování neboli modelování zvířátek z balónků bývá častým zpestřením zábavného programu pro děti. Na přání dítěte vytvarujeme všemožná zvířátka a věci, které si děti můžou odnést z akce s sebou domů. Balónky lze tvarovat v několika variantách a to od základních zvířátek z jednoho balónku až po náročné animované postavičky, které jsou sestaveny z více balónků.

Balónková show

Jedná se originální autorský program, který v ČR nemá obdoby. Ondřej je 1. umělcem, který tento koncept zábavné show předvedl a předvádí do teď. Při této show Ondřej modeluje balónky od jednoduchých motivů zvířátek, až po náročnější animované postavičky, které se po zhotovení formou soutěže "kdo první uhádne'' rozdávají mezi děti. Diváci se mohou těšit dokonce na kouzla s balónky a pod vedením Ondřeje se naučí vymodelovat pejska. Na samém konci show je prostor pro tvarování zvířátek na přání, aby si každý odnesl domů svůj vysnění balónek.

  • Co mě inspirovalo k vytvoření balónkové show?

Často se mi na akci stávalo, že děti nevěděly, co si přejí vytvarovat. Po shlédnutí balónkové show už každé dítě ví, co vše jde z balónku vymodelovat a vybere si motiv, který ho nejvíce zaujal. Kromě lepší možnosti výběru se naučí, jak se zvířátko z balónku tvoří.

  • Věděli jste, že balónek je 100% recyklovatelný?

Balónky jsou v kombinaci se světlem biologicky rozložitelné. Latex, ze kterého je balónek vyroben je 100% přírodní produkt, bílá tekutina vznikající v mléčnicích stromů kaučukovníků. Latex se rozkládá, když je vystaven přírodním vlivům. Výzkumy ukazují, že balónky se rozkládají stejně rychle jako dubové listy.


Délka programu: 20-45 min. s možností rozdělení na dvě části

Můj tip: Lze využít pouze samostatné tvarování zvířátek z balónků, které je možné zajistit i v delším časovém rozmezí několika hodin.